“אימון סאפ בירדן שורף יותר קלוריות מבכל מקום אחר”

“אימון סאפ בירדן שורף יותר קלוריות מבכל מקום אחר”
נחשב לקל ללמידה. בתמונה: גולשות מתרגלות סאפ
צילום: אינדי פארק


נמאס לכם לעשות ספורט בחדר הכושר או בקבוצות TRX? באתר השייט והאטרקציות ‘אינדי פארק’ שביסוד המעלה ממליצים על אימוני כושר וחיטוב על גלשן הסאפ באופן עצמאי או עם מדריך אישי. מה טוב יותר מכך שבזמן שאתם שורפים קלוריות ומחטבים את הגוף הילד מבלה באטרקציות ופארק החבלים שבאתר?

הסאפ הינו גלשן עמידה וחתירה, שכבש את עולם הספורט הימי בשנים האחרונות ונחשב ללהיט החם בחו”ל. ה’אינדי פארק’ שעל גדול הירדן בסמוך ליסוד המעלה, הינו אתר הסאפ הגדול ביותר בישראל ובו 150 גלשני סאפ יחיד.

לירז מרק, הבעלים של האתר ומאמנת כושר ציינה אתמול (ב’) כי “במהלך אימון על סאפ שורפים כ-700 קלוריות ובירדן שורפים עוד יותר מכך היות ובניגוד לים, אצלנו אין גלים והמתאמן חייב לחתור באינטנסיביות לאורך כל השיט, דבר הממקסם את הפעילות הגופנית וגורם לכך שאימון סאפ בירדן שורף יותר קלוריות מבכל מקום אחר”.

נחשב לקל ללמידה. בתמונה: גולשות מתרגלות סאפ | צילום: אינדי פארק
נחשב לקל ללמידה. בתמונה: גולשות מתרגלות סאפ | צילום: אינדי פארק

ב’אינדי פארק’ מציעים, בין היתר, אימוני חיטוב, אימונים רב-מערכתיים ואימוני חתירה- הכל על גלשן הסאפ.

לדברי מרק, אימון על גלשן הסאפ הינו אינטנסיבי ויעיל מאימון רגיל: “האימון משולב וכולל חיזוק שרירים, שיפור יציבות, הפעלת כלל שרירי הגוף, חתירה וכדומה. בנוסף, ניתן לשלב אימון רב-מערכתי, לאחר מקטע של חתירה, לעצור ולקיים אימון בדומה לאימונים שמקיימים על מזרן. ההבדל העיקרי הוא שעל הסאפ ניתן להשיג תוצאות טובות יותר מאחר שנדרשת הפעלה של שרירי הבטן התחתונה ושריר הירך האחורי ליצירת יציבות על הגלשן”.

חוששים? כנראה שאין לכם ממה. גלשן הסאפ הינו יציב מאוד ומתאים לכלל הגילאים. ספורט זה נחשב לקל ללמידה ומאפשר שילוב בין פעילות ספורטיבית, כושר גופני, שריפת קלוריות מואצת הנאה מהמים וחיטוב הגוף. לאחר השלב הראשוני של הפעילות האירובית (20 דקות) בהם שורפים פחמימות, יתר האימון מסייע לשריפת שומנים וחיטוב הגוף.

אגב אם דאגתם מי ישמור על הילדים בזמן שאתם מחטבים את הגוף ומתאמנים, גם לכך יש פתרון, מלבד אטרקציות מים האתר מכיל פארק חבלים, קיר טיפוס, חץ וקשת ושלל פעילויות שיעסיקו את הילד ויאפשרו לכם להתאמן בראש שקט.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *