הערכות לקראת מרתון ת”א

הערכות לקראת מרתון ת”א
מוכנים. חובשים של מד"א על קטנוע וסגווי
צילום: מד"א

גם השנה נערכים במד”א בכוננות מלאה על מנת לאבטח רפואית את המשתתפים הרבים שחלקם יזדקקו לטיפול רפואי

מוכנים. חובשים של מד"א על קטנוע וסגווי|צילום: מד"א
מוכנים. חובשים של מד”א על קטנוע וסגווי|צילום: מד”א

מרתון תל אביב, על מקציו השונים, יוזנק ביום שישי 26 בפברואר משדרות רוקח בת”א. אזור זה יהווה גם את נקודת הסיום של המרתון, בו צפויים להתחרות עשרות אלפי אנשים. המקצים השונים, בהם מרתון שלם (42.2 ק”מ), חצי מרתון (21.1 ק”מ), מקצה ריצה ל-10 ק”מ, מקצה ריצה ל- 5 ק”מ, אופני יד ואפילו מקצה ילדים, יאובטחו רפואית על ידי כוחות מד”א שיעניקו טיפול לפגיעות שונות העלולות להתרחש.
בשטח האירוע ולכל אורך המסלולים, ייפרשו כוחות מד”א באמצעות עשרות ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועי מד”א, רכבי טומקאר, אמבולנסים חשמליים, סאגוויי ורכינוע T3 שינועו עם ציוד רפואי על המסלולים עצמם לצד הרצים. חוליות מגישי עזרה ראשונה, יסתובבו רגלית לאורך המסלול על מנת להגיש מענה רפואי לכל צורך.
בנקודת סיום המסלול יוקם אוהל מיון מרתוני עם מיטות-טיפול-נמרץ שיאוייש ע”י חובשים ופאראמדיקים של מד”א, אחיות ורופאים מבי”ח איכילוב ובו יוצבו גם שתי ברכות מים עם קרח שמטרתם לקרר במהירות את הנפגעים במידה ויסבלו ממכות חום קשות, בנוסף יוקמו 3 אוהלים לטיפול בנפגעים קלים.
מנהל מרחב דן במד”א, מיקי סגל: “בשטח בו יערך מרתון תל אביב, יתפרסו כוחות גדולים של מד”א שיכללו בין היתר עשרות רכבי הצלה ועשרות פאראמדיקים, חובשים ומגישי עזרה ראשונה. הכוחות ערוכים להעניק מענה רפואי מידי לכל צורך וערוכים לטפל בכל תרחיש. אני קורא ומפציר במשתתפי המרתון לא להסס ובמידה ואינם חשים בטוב להאט את ריצתם או לעצור בצד המסלול ולהזעיק באופן מידי את כוחות מד”א”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *