חדש: קורס מדריכות כושר לדרוזיות וצ’רקסיות

חדש: קורס מדריכות כושר לדרוזיות וצ’רקסיות
עבודה בקרוב. חדר כושר
צילום: pixabay.com

אחסאן הינו: “בעייתי שגבר ידריך נשים בתחום זה, הואיל ומדובר בסיטואציות פיזיות ואינטימיות. לכן, ביצענו מיפוי של חדרי הכושר בכפרים ופתחנו את ההכשרה”

השבוע הסתיים בכרמיאל, בשלוחה של מכללת אוהלו, קורס ראשון מסוגו בחברות הדרוזית והצ’רקסית, להכשרת נשים לעבודה כמדריכות כושר. את הקורס יזם צוות מרכז ריאן דרוזים-צ’רקסים, המופעל על ידי חברת אלפנאר, העוסקת באיתור מקומות תעסוקה בחברה הערבית.

מנהל מרכז ריאן דרוזים-צ’רקסים, אחסאן הינו: “הרעיון נולד בגלל מחסור במדריכות כושר בכפרים הדרוזיים והצ’רקסיים. בתרבויות האלו זה בעייתי שגבר ידריך נשים בתחום זה, הואיל ומדובר בסיטואציות פיזיות ואינטימיות. לכן, בעקבות זיהוי הצורך, ביצענו מיפוי של חדרי הכושר בכפרים ופתחנו את ההכשרה”.

עבודה בקרוב. חדר כושר|צילום: pixabay.com
עבודה בקרוב. חדר כושר|צילום: pixabay.com

לקורס נרשמו גם מספר גברים שעברו את ההכשרה, ויוכלו לעבוד בחדרי כושר, אך הרוב המוחלט של הכיתה כלל נשים מהכפרים הדרוזיים והצ’רקסיים באזור הצפון. המשתתפים נפגשו שלוש פעמים בשבוע ללימודים, שכללו לימודים עיוניים ואימונים מעשיים בחדר הכושר.

מנהל תחום ההכשרות במרכז ריאן, ליאור מדאגי: “כמו כל הקורסים המקצועיים שאנו יוזמים, גם למסיימי הקורס הזה מובטחת עבודה. רוב המשתתפים קיבלו התחייבות מחדרי הכושר להעסיקם עם סיום הקורס, וחלקם כבר קיבלו הצעות עבודה”.

מרכזי ריאן הם פרויקט של משרד הכלכלה והתעשייה, הרשות לפיתוח כלכלי במגזר המיעוטים במשרד לשוויון חברתי ובשותפות ג’וינט ישראל. מטרתם לקדם את התעסוקה בחברה הערבית בישראל באמצעות הכשרות, קורסים, הכנה לראיונות עבודה וליווי המשתתף גם בהמשך התעסוקה.

מנכ”ל אלפנאר, המפעילה את מרכזי ריאן, ד”ר יאסר חוג’יראת: “המטרה של המרכזים שלנו היא לסייע למשתתפים לפתח קריירה, לצאת ממעגל האבטלה או העבודות המזדמנות, ולהגיע לעבודה יציבה עם הכנסה ראויה. רבים בחברה הערבית סובלים מאבטלה, ואנו מנסים למצוא את המקצועות הנדרשים, למפות אותם ולהפיק קורסים שמסיימיהם ימצאו בוודאות עבודה בתחום, באמצעות ליווי שלנו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *