ככה זה כשיש 2: פיתוח כושר זוגי

ככה זה כשיש 2: פיתוח כושר זוגי

מתברר שיש מספר תרגילי התנגדות לזוג, שניתן לבצע אותם (כמעט) בכל מקום

דרך מצוינת למצוא זמן איכות עם בן או בת הזוג זוג, היא דרך פעילות גופנית משותפת. מעבר לגיבוש, גם האימון מגוון יותר, ולעתים אף יותר אפקטיבי. ניתן לפתח כוח עם הפרטנר על ידי התנגדות של משקל הגוף, שיפור טווחי תנועה גדולים יותר באמצעות גמישות ומתיחות משותפות, ואפילו – דרך הרפיה ועיסוי.
הנה מספר תרגילי התנגדות לזוג, שניתן לבצע בכל מקום:

1. תרגיל הפלאנק

בתרגיל זה כל אחד מבני הזוג נמצא במצב של פלאנק. בן הזוג החזק יותר נמצא למטה, והחלש יותר נשען על גבו. אם אתם רוצים להגביר את דרגת הקושי – פשוט הרחיבו את הפיסוק ברגליים.

2. דחיקת כתפיים כלפי מעלה

• תרגיל שעובד על שרירי הזרועות. במהלך התרגיל בן הזוג הראשון יושב על הרצפה (ניתן לשבת בישיבה מזרחית או על הברכיים, כאשר אין הפרשי גובה משמעותיים בין בני הזוג).
• בן הזוג השני עומד מאחור, כאשר אוחזים את הידיים. על המרפקים של בן הזוג היושב להיות פרושים לצדדים ב-90 מעלות, ואילו אלו של בן הזוג העומד צריכים להיות ישרים.
בן הזוג שיושב מבצע תנועת דחיקה כלפי מעלה, עד למצב בו המרפקים שלו ישרים. בן הזוג שעומד הוא שקובע מה תהיה רמת הקושי של התרגיל, על ידי הפעלת ההתנגדות

3. דחיקת חזה בשיפוע

• זהו תרגיל שעובד על שרירי החזה של שני בני הזוג. הראשון שוכב על הרצפה כשידיו מיושרות כלפי מעלה. בן הזוג השני למעשה נשען עליו, כשגופו בשכיבה אלכסונית, ומפעיל את משקל גופו כנגד כף היד של בן הזוג השוכב, במרפקים ישרים.
• בן הזוג השוכב מכופף ומיישר את המרפקים כלפי מעלה. אם רוצים להגדיל את האפקטיביות, בן הזוג שנמצא למעלה יכול לכופף וליישר גם כן את המרפקים, ובכך להפעיל משקל גם על הזרועות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *