צעד רביעי – בניית תכנית

צעד רביעי – בניית תכנית
"התכנית נועדה לייצר את בסיס ומסגרת העבודה שלנו". שעון עצר
צילום: אתר pixabay.com
“You do not plan to fail, you fail to plan!”
Benjamin Franklin

בניית תכנית היא אחד השלבים החשובים ביותר בדרך להצלחה.

במודל 12 הצעדים להצלחה, בניית תכנית פעולה היא צעד מספר 4: ומופיעה לאחר הצבת מטרה ריאלית – אידיאלית. התכנית נועדה לייצר את בסיס ומסגרת העבודה שלנו, ובמפת גוגל מטפורית היא בעצם השלב הסופי לאחר הזנת הנתונים של בחירת יעד ומיקום (בקרת מצב) נוכחי : “המסלול”.

כאמור, בהתאם לצעדים מספר 2 (הערכת מצב) ו-3 (התאמת יעד) , לעתידים יש לבצע את פעולת “מחשב מסלול מחדש” – כלומר להתאים את התכנית או את המטרה כך שנוכל להשיגה.

תכנית פעולה היא תכנית שכוללת את הצעדים שעלינו לבצע בדרך, וצריכה להתייחס לאלמנטים הבאים:
1. מטרה (לאן אנחנו רוצים להגיע)
2. מצב נוכחי (מאיפה אנחנו מתחילים)
3. משאבים (מה עומד לרשותנו)
4. אילוצים (מה מגביל אותנו)

למשל, לדוגמה בספורט: אדם שרוצה לרוץ מרתון בעוד כחצי שנה, וכרגע רץ 10 ק”מ בלבד. התכנית שלו תבנה בהתאם למשאבים שלו – למשל: משאב הזמן: מספר ימים בשבוע להתאמן, מספר שעות אימון. משאב הכסף: האם יכול להתאמן עם מאמן, האם יכול להתאמן בחדר כושר, וכדומה. בנוסף, התכנית תיבנה בהתאם לאילוצים שלו – שוב מרכיב הזמן, אשר יכול להוות גם מגבלה, ומרכיב פציעות : האם הוא סובל מפציעת ספורט שמגבילה אותו (פציעות ספורט נפוצות בקרב רצים), וכדומה.

ניתן להבחין בין סגנונות ניהול לפי רמת פירוט התכנית וביצועה. למשל – מנהל של “פרטים קטנים” יכלול בתכנית שלו את השעות המדויקות, התרגילים הספציפיים, שעות ההתאוששות והשינה, דיאטת התזונה, מספר סטים וחזרות לכל תרגיל, דיוק בקילומטרז’ הריצה ודיוק בקצבי הריצה.

"התכנית נועדה לייצר את בסיס ומסגרת העבודה שלנו". שעון עצר|צילום: אתר pixabay.com
“התכנית נועדה לייצר את בסיס ומסגרת העבודה שלנו”. שעון עצר|צילום: אתר pixabay.com

לעומת זאת, מנהל “הפרטים הגדולים” – יבחר תכניות המאופיינות בקווים כלליים ומנחים של תכנית פעולה – למשל, כמה קילומטרים בממוצע בשבוע מומלץ לרוץ, ואיזה סוגי אימונים מומלצים כהכנה לתחרות.

אם נקביל תכניות אימון אלו לתכניות בארגונים, נבחין כי קיימים כארבעה סוגי תכניות עיקריות:
1. תכנית אסטרטגית
תכנית אסטרטגית קשורה ישירות לחזון של החברה בטווח הרחוק ומהווה את עמוד השדרה של התכנית והמפרט להשגת מטרת העל. התכנית האסטרטגית נכתבת על ידי בעלי התפקידים הבכירים בארגון.
2. תכנית טקטית
תכנית טקטית כוללת את הצעדים היישומים והפרקטיים הנדרשים בשביל ביצוע תכנית העל – התכנית האסטרטגית הכללית. תכנית טקטית כוללת תכנון גם לטווחים הקצרים ומתבצעת על ידי מנהלי דרג הביניים בארגון שמעבירים את ההוראות מטה.
3. תכנית אופרטיבית
תכנית אופרטיבית מתייחסת לתוצאות אופרטיביות: תוצאות מדודות ומדויקות מן העבודה. למשל –” 150 מכירות מוצר בכל שבוע”. תכנית אופרטיבית בטווח הארוך כוללת שלושה מאפיינים:
א. “מדיניות” – קווים מנחים לקבלת החלטות בתחומי אחריות.
ב. “הליך” – סט של הוראות וצעדים המסבירים איזה פעולות לעשות כדי להוציא את התכנית לפועל.
ג. “חוק” – כללים של “עשה” ו”אל תעשה”.
4. תכנית חלופית
תכנית חלופית היא “תכנית מגירה” ומתייחסת לאסטרטגיות החלופיות של הארגון במידה ותכנית א’ לא עובדת או יש לשנות את הנהלים.

דוגמה לרצים למרחקים ארוכים: ישנם רצים שהאסטרטגיה שלהם לרוץ מרתון היא לרוץ מרחקים ארוכים במהירות נמוכה, והטקטיקה שלהם תהיה לעשות בעיקר אימוני “נפח” (ריצות ארוכות ורציפות). מבחינה אופרטיבית – החוק שלהם יהיה לא לעבור מהירות מסוימת, ולרוץ מינימום של מרחק מסוים. ההליך שלהם יהיה להתאמן מספר ימים בשבוע עד שהם מגיעים לסף של מרחק הריצה השבועי הכולל. התכנית החלופית, במקרה של פציעה למשל, עשויה להיות רכיבה או שחייה למרחקים ארוכים כהכנה של סבולת אירובית במקום ריצה.

לעומת זאת, ישנם רצים שהאסטרטגיה שלהם לרוץ מרתון היא לרוץ מרחקים קצרים במהירות גבוהה, והטקטיקה שלהם תהיה לעשות בעיקר אימוני “מהירות” (ריצות קצרות ומהירות). מבחינה אופרטיבית – החוק שלהם יהיה לרוץ בסף של מהירות מסוימת. ההליך ששלהם יהיה להתאמן בעיקר אימוני אינטרוולים לשיפור מהירות וספרינטים. התכנית החלופית, במקרה של פציעה למשל, עשויה להיות תרגילי כוח וחיזוק הגוף לשיפור הכוח המתפרץ.

אסיים בחשיבות התכנון ותכנית טובה הבאה לידי בחוק 20\80 – זהו חוק קלאסי בכלכלה המראה כי ברוב המקרים, 80% מהתוצאות מגיעים רק מיחס קטן של גורמים (20%). חוק זה תקף גם לגבי תכנון. אם נקדיש זמן יחסי לא רב לתכנון יעיל ונכון, כך נקבל תוצאות גבוהות בפועל ובתפוקה.

לאחר הצבת מטרה נכונה, מציאת המניע המוטיבציוני, בחינת הערכת מצב, התאמת היעד ובניית תכנית פעולה, הצעד הבא הוא לפרק את מטרת העל ליעדים קרובים, עליו אפרט בפוסט הבא.

לקורס 12 הצעדים להצלחה, ניתן לצפות באתר הקורס:
www.ultra-leadership-method.thinkific.com


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *