עשר מחשבות על אוכל אמיתי

עשר מחשבות על אוכל אמיתי
תפוח טרי, האם הוא אוכל אמיתי? תפוח
צילום המחשה: pixabay.com

אנשים שיוצאים לדרך תזונתית חדשה משתדלים לאכול כמה שיותר אוכל אמיתי, אולם לא לכולנו ברור מהו בדיוק אוכל שכזה ועד כמה הוא באמת מתאים לנו. בפועל, זה קל יותר ממה (שאולי) חשבתם

בסדרת המאמרים הקרובה אציג עשר מחשבות על אוכל אמיתי, אשר מנחות אותי בבחירת המזון שאני אוכלת בעצמי, כמו גם בבחירה של המזון שאני מגישה לבני משפחתי.

אנשים שעובדים איתי טוענים שקווי המחשבה הללו עוזרים להם לבצע בחירות טובות יותר כאשר הם עורכים קניות, או כאשר הם ניצבים מול מקרר מלא כל טוב או תפריט עשיר במסעדה.

על אף חיבתי הגדולה לשפע ומגוון, צבעוניות ועושר טעמים, קשה שלא להבחין בעובדה מצערת אחת – חלק מהמזונות שכולנו נתקלים בהם על בסיס יומיומי אינם אוכל כלל, ומוטב לכנות אותם לא-אוכל, על אף שהמערכת שלנו מצליחה לגרוס אותם ולעכל.

לפעמים האבחנה קלה מאוד ומובנת לכל בר-דעת, ולעתים היא מורכבת יותר.

את המחשבות הללו אגיש לכם בעשרה מאמרים נפרדים, בכדי שאוכל להרחיב את ההסבר על כל אחת מהן, אולם לעת עתה אזכיר שני כללי יסוד:

ראשית, הסיכוי שלנו לאכול אוכל אמיתי כל הזמן הוא קטן מאוד.

החיים המורכבים שלנו בעולם המערבי מקשים על הבחירות שלנו וחשוב לשים לב לכך.

השאירו ב’בוידעם’ את התסכול, הייאוש, הכעס או המרמור כאשר אינכם מצליחים לאכול אוכל אמיתי.

המטרה שלכם היא להיות מודעים לבחירות שלכם ולאו דווקא לבחור תמיד בצורה מושלמת.

מעבר לכך, לעתים הבחירה אינה פשוטה.

תפוח טרי, אוכל אמיתי לכל הדעות, עשוי להיות מהונדס גנטית, מרוסס בכבדות בחומרי הדברה או מצופה בשעווה שתגן עליו מפני טלטולי הנסיעות.

האם במצב כזה הוא עדיין מהווה אוכל אמיתי?

מדובר בשאלה שכל אחד מאיתנו יענה עליה לפי טעמו והעדפותיו.

תפוח טרי, האם הוא אוכל אמיתי? תפוח | צילום המחשה: pixabay.com
תפוח טרי, האם הוא אוכל אמיתי? תפוח | צילום המחשה: pixabay.com

הכלל המנחה צריך להיות מתן כוונה כללית להזנה באוכל אמיתי עד כמה שניתן. ואל מה שלא ניתן נשלח חיוך, כי זה מה שיש ואנחנו משתדלים לכוון אל הטוב ביותר שלנו. שם עוצרים.

שנית, לכולנו יש מערכת המזהה אוכל אמיתי גם ללא הכללים שאפרט. היא מגיבה בכך שהגוף נשאר עירני גם לאחר הארוחה, העיכול קל, לא נדרשת שתייה מרובה של מים פתאום אחרי הארוחה, המחשבה חדה ויש כוחות לכבוש פסגות.

אם אכלתם ארוחה וכל מה שמתחשק לכם לעשות אחריה זה לשכב לישון, לאכול רק עוד משהו מתוק, או להמשיך לקערה נוספת אחרי שהרעב כבר דעך – דעו שאכלתם משהו מהמשפחה של לא-אוכל, והמערכת שלכם מאותתת לכם לשים לב בפעם הבאה.

האם תסכימו להקשיב?

אוכל אמיתי משאיר אתכם בהרגשה מעולה, כך שגם אם לא התעמקתם בבחירה שלו מראש, הוא כבר יסמן לכם בדיעבד, אם רק תקשיבו, גם לגוף וגם ללב.

במאמר הבא, המחשבה הראשונה – אוכל אמיתי הוא אוכל טעים!

נשמע מובן מאליו? חכו בסבלנות…


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *