תינוק חדש והתזונה המשפחתית

תינוק חדש והתזונה המשפחתית
גם לכם וגם לילדכם מגיע מזון בריא ואיכותי
צילום: אתר pixabay.com

נכנסת להריון? בשעה טובה. יש לך, או לכם, 15 חודשים לחשוב על התזונה מחדש

תשעה חודשי הריון, ועוד שישה חודשים של תזונה נוזלית (הנקה או תחליפי חלב אם) הם הזמן שיש להורים לחשוב מחדש על התזונה שלהם, וזהו זמן שרצוי לנצל היטב.

על חשיבות התזונה בהריון נכתבו כבר מאמרים רבים, ומחקרים זיהו פעם אחר פעם קשרים מעניינים בין תזונת האישה ההרה למצבו של העובר שלה, לפעמים גם כמה דורות קדימה ואחורה.

לצד המידע החשוב הזה, המניח במרכז את העובר ובריאותו, טוב לחשוב גם על ההורים עצמם.

מתוך המצב התודעתי ההורי, המתחיל כבר עם ההיריון, שאלו את עצמכם בכל פעם שאתם אוכלים – היינו נותנים את זה לילד שלנו לאכול? ואם אתם בוחרים במזון מסוים באופן קבוע, שאלו – היינו נותנים את זה לילד שלנו לאכול באופן קבוע?

אם כן – מצוין. ייתכן וזה לא בדיוק מזון מעולה, אבל הילד או הילדה שלכם לפחות לא ייתקלו בפער בין התזונה שלכם לתזונה שלהם.

אם לא – בדקו מדוע אתם אוכלים באופן קבוע מזון שלא הייתם נותנים לילד שלכם. האם מגיע לגוף שלכם מזון פחות טוב מזה שתתנו לבנכם או בתכם?

ההיריון הוא זמן התבוננות והתחדשות ומתרחשת בו ראשית הצמיחה שלנו כהורים, בין אם זהו ילדנו הראשון ובין אם השישי. במסגרתו נפתחת לנו מחדש ההזדמנות לבדוק איזה מן אנשים אנחנו רוצים להיות ואיזה מודל אנחנו מציבים בפני הילדים שלנו.

גם לכם וגם לילדכם מגיע מזון בריא ואיכותי|צילום: אתר pixabay.com
גם לכם וגם לילדכם מגיע מזון בריא ואיכותי|צילום: אתר pixabay.com

המקומות בהם התזונה שלנו משובשת, בעיקר אם באופן קבוע, הם אותם המקומות בהם היא תשתבש אצל ילדינו. אל לנו לצפות שבעודנו אוכלים מזון גרוע, בכמויות לא נחוצות, ובלי שום קשר לרעב או השובע שלנו, ילדינו יבחרו לאכול קייל מאודה ונבטוטי ברוקולי.

כמו בכל עניין אחר בהורות, העיניים החקרניות של הילדים רואות הכל, והחושים החייתיים שלהם מזהים כל זיוף.עשו שימוש בהריון ובראשית הינקות בכדי לחזור ולאכול כמו שהייתם רוצים שיאכל התינוק שנושא אליכם עיניים. דרך המבט העתידי שלו, או שלה, תוכלו להיזכר כיצד מתבטאת בתזונה דאגה אמיתית ואוהבת לבריאות הגוף.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *